Czy warto regenerować koło dwumasowe?

Jeżeli w samochodzie zamontowane jest koło zamachowe dwumasowe, to właściciel pojazdu od razu może się nastawić na konieczność jego naprawy lub wymiany po przejechaniu około 150 000 km. Oczywiście wiele zależy od modelu i typu samochodu, a  także stylu jazdy, ale wcześniej czy później dochodzi do zużycia dwumasy.

 

Czy istnieje opłacalna pod każdym względem wymiana koła dwumasowego?

Pośród objawów zużycia koła dwumasowego można wymienić stukanie pochodzące z silnika i skrzyni biegów, drgania oraz nierówną pracę silnika, a także brak płynności podczas ruszania samochodem czy podczas dokonywania zmiany biegów. Kiedy kierowca je zauważy powinien udać się do warsztatu samochodowego. Natomiast może tam skorzystać z kilku odmian usługi. Nierzadko prosi o wymianę uszkodzonego dwumasowego koła zamachowego na całkiem nowe. Jeśli będzie ono oryginalne, to oczywiście znowu można liczyć na spokojne przejechanie około 150 000 km. Jednak trzeba sporo zapłacić. Istnieją również tańsze zamienniki, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. W końcu jest opcja polegająca na kupieniu zregenerowanego koła dwumasowego lub na naprawie własnego. Czyli tak naprawdę warto zacząć od wizyty w warsztacie, który specjalizuje się w regeneracji takich części samochodowych. Nie ma zbyt wiele takich firm, ale za to pracują w nich prawdziwi specjaliści. Jeżeli stwierdzą, że koło zamachowe może zostać naprawione, to najlepiej im zaufać. Nie dość, że płaci się nawet trzy razy miej niż za nową część koło, to jeszcze można otrzymać kilkumiesiączną lub roczną gwarancję na zakupioną dwumasę.

 

Czy warto regenerować koło dwumasowe

Czy regeneracja lub zakup naprawionego koła dwumasowego pozwala na bezpieczną jazdę?

Jak już zostało wspomniane zregenerowane koła zamachowe dwumasowe objęte są gwarancją warsztatu, w którym zostały naprawione. Natomiast jeśli tylko korzysta on z wysokiej jakości materiałów, a regeneracji dokonują doświadczeni pracownicy, to właściwie nie ma różnicy pomiędzy taką i całkiem nową częścią. W tej chwili jeszcze niewiele osób korzysta z możliwości zregenerowania koła dwumasowego. Może dlatego, że mało właścicieli samochodów wie w ogóle o tym, iż istnieje taka możliwość.

Czyli jeśli tylko naprawa koła zamachowego wykonana będzie w profesjonalnym zakładzie, który specjalizuje się w naprawach kół dwumasowych i sprzęgieł, to można mieć pewność, że część będzie w idealnym stanie. Podobnie jest w przypadku zakupienia zregenerowanego koła dwumasowego w takim warsztacie. Kiedy zostanie już zamontowane, można spokojnie i bezpiecznie pojechać do domu czy w długą trasę.

Koło dwumasowe - regeneracja

 

 

Koło dwumasowe – co to jest i do czego służy?

Więcej informacji znajdziesz na stronie: https://strefa.biz/motoryzacja/kolo-dwumasowe-co-to-jest-i-do-czego-sluzy/

 

 

Dodaj komentarz